fbpx

Setki książek, szkoleń i konsultacji nie zastąpią czasu spędzonego z tym jednym, konkretnym psem.

Każdy pies ma inne geny, historię i żyje w innym środowisku. Dlatego nawet jeśli znasz 100 psów, to znasz 100 psów – nie znasz wszystkich psów. Poznając nowe psy, staram się nic z góry nie zakładać.

Kim jestem i skąd się wzięłam?

13 lat pracowałam w branży związanej z marketingiem, reklamą i internetem. Pracowałam dla dużych, rozpoznawalnych marek produkujących kosmetyki, meble, samochody, produkty spożywcze czy też sprzedających ubezpieczenia. Zarządzałam zespołami specjalistów, prowadziłam i realizowałam projekty reklamowe i technologiczne.

Kilka lat temu wymarzyłam sobie, że staniemy się domem tymczasowym. Czy jest coś lepszego niż danie szansy psu, zmienienie jego życia, poznanie go i ogłoszenie do adopcji?

Na podstawie zdjęcia wybraliśmy psa. Pojechaliśmy w umówione miejsce, zobaczyliśmy go, zadaliśmy mniej więcej dwa niezbyt mądre pytania i wpakowaliśmy go do samochodu.

Szybko okazało się, że życie z psem to nie to co widać w serialach, ani nawet to, co pamiętam z domu rodzinnego. Mały – bo tak się wtedy nazywał – już po wyjściu z samochodu zastygł, a do mieszkania trzeba było go wnieść. Na spacery także musieliśmy go wynosić. Bał się absolutnie wszystkiego – całego świata i pojedynczych rzeczy, takich jak podłoga, liść na chodniku, wszystkie przedmioty i dźwięki w domu, samochody i ludzie.

Gdy na spacerze dorwał coś jadalnego zamieniał się w demona. Serio.

Myślę, że mniej więcej 2 lata zajęło, aby Hudini chciał być przeze mnie głaskany i żeby czerpał z tego przyjemność.

Wiem, że na samym-samym początku popełniłam kilka błędów. Na szczęście bardzo szybko poczułam, że brakuje mi wiedzy o psach i… cierpliwości.

Gdy już byłam zaczytana w książkach i obejrzałam sporo materiałów na YouTube, przyszła pandemia. Trenerzy i behawioryści zaczęli prowadzić kursy online, więc w zasadzie nie odchodziłam od komputera. Później przyszedł czas na kursy stacjonarne. Uczyłam się dla siebie i Hudiniego. Jeszcze nie miałam planów na zmianę branży.

Od ponad 4 lat aktywnie uczę się w obszarze psich zachowań, zdrowia i dyscyplin sportowych przeznaczonych dla psów. Interesuję się także psychologią, neurobiologią i komunikacją międzyludzką (m.in. sposób porozumiewania bez przemocy, opracowany przez Marshalla Rosenberga).

Po latach spędzonych w agencjach reklamowych, podjęłam decyzję, że chcę zacząć pracować w obszarze, który jest moją prawdziwą pasją, w którym mogę wykorzystać zdobytą przez lata wiedzę i doświadczenie.

Wierzę, że dzięki pomocy w porozumieniu na linii pies-opiekun, mogę nie tylko poprawić ich komfort życia, ale także stopniowo zmieniać otoczenie nas wszystkich na lepsze. I tak powstał…

Jak wygląda współpraca ze mną?

Trudno w kilku punktach opisać moje podejście do życia, ludzi i psów. Wybrałam to, co dzisiaj wydaje mi się najważniejsze. To przede wszystkim jak najlepsze zrozumienie Waszego świata, moja wiedza i kreatywne jej wykorzystanie.

Twój pies

Tak, jest wyjątkowy. Na całym świecie nie ma drugiego takiego samego psa. Muszę go poznać i dopasować plan pracy do jego potrzeb i ograniczeń.

Ty i Twoje zasoby

Każdy z nas ma inny tryb życia, obowiązki, inny poziom wiedzy, czy też sposób, w jaki się uczy. Zawsze staram się dopasować plan pracy do możliwości Opiekuna psa.

Moja wiedza i doświadczenie

Podczas planowania pracy z psem wykorzystuję wiedzę z zakresu treningu i rozwiązywania problemów behawioralnych psów oraz neurobiologii i psychologii.

Brak osądzania i skrajności

W życiu widziałam i przeżyłam już wiele. Nauczyłam się, że osądzanie oraz skrajne poglądy niczemu nie służą. Spotkasz się u mnie z empatią i zrozumieniem.

Gdzie się uczę i zdobywam doświadczenie?

  • Książki, podcasty, kursy i szkolenia (listę ponad 40 certyfikatów znajdziesz niżej) to coś, czemu nie mogę się oprzeć.
  • Ukończyłam kursy Behawiorysta psów i Trener psów w Wojtków Szkolenia
  • Należę do grupy Łobuzy z Palucha w warszawskim schronisku
  • Wyprowadzam psy na spacery w hotelu dla psów
  • Nieustająco o życiu z lękliwym psem uczy mnie mój Hudini

O tym też możemy porozmawiać!

  • Wszystko co związane z jest z mózgami – budowa, rozwój i plastyczność mózgu, emocje, zaburzenia, neuroróżnorodność, terapia zachowań
  • Sposoby komunikacji
  • Zdrowie i medycyna
  • Zdrowe żywienie

Tak, chodzi tu zarówno o psy, jak i o ludzi!

To nie ja

Jeśli szukasz trenera lub behawiorysty, który podczas pierwszego spotkania powie mam dla Ciebie rozwiązanie, które szybko działa na wszystkie psy, to nie jestem to ja. Przyznaję jednak, że na niektóre problemy istnieją proste rozwiązania! Przeczytasz o nich w krótkim tekście Proste rozwiązania trudnych problemów.

Moje certyfikaty

Stan na dziś to ponad 40 certyfikatów oraz setki godzin spędzonych na nauce o psach i na spędzaniu czasu z psami. Poniżej zebrałam kilka przykładowych certyfikatów, a jeśli chcesz poznać kompletną listę, kliknij poniżej.

Terapia psów agresywnych

Chodź na sociale!

Bądź na bieżąco ze wskazówkami, poradami, relacjami i promocjami Naszego Psiego Obowiązku.